5 wyjątkowych właściwości spiruliny. Dlaczego warto ją stosować?

Spiruliną nazywa się rodzaj mikroskopijnych alg Arthrospira platensis. Algi te mogą być spożywane przez ludzi i obecnie można kupić je w formie tabletek albo proszków. Ze względu na bogactwo składników aktywnych spirulina określana jest często jako superfood. Dlaczego warto ją stosować? Oto 5 powodów!

Obniża poziom cholesterolu we krwi

Badania potwierdzają, że spirulina pozwala na zredukowanie poziomu lipidów we krwi, w tym cholesterolu i trójglicerydów. Takie działanie spiruliny ma być związane z jej wpływem na wchłanianie lipidów w układzie pokarmowym.

Nadmiar cholesterolu powoduje ryzyko miażdżycy naczyń krwionośnych, która zwiększa z kolei niebezpieczeństwo zawałów i udarów mózgu. Właśnie dlatego stosowanie spiruliny zalecane jest u osób, które mają podwyższony poziom cholesterolu i są zagrożone chorobami układu krążenia.

Stabilizuje ciśnienie tętnicze

Dzięki spirulinie można również redukować nadciśnienie tętnicze, dlatego wykazuje ona działanie hipotensyjne.

Nadciśnienie jest poważnym problemem dotyczącym wielu osób, także w młodym wieku. Nieustabilizowane ciśnienie krwi może powodować zagrożenie dla serca i mózgu.

Pomaga w odchudzaniu

Badacze zaobserwowali, że spirulina ze sklepu Planteon pomaga w obniżaniu masy ciała w przypadku nadwagi i otyłości.

Najlepiej korzystać z niej jako dodatek w diecie odchudzającej, dzięki czemu można uzyskać jeszcze lepsze rezultaty podczas zrzucania nadmiaru kilogramów. Właściwa dieta oraz ruch pozwolą wtedy na osiągnięcie optymalnych wyników.

Redukuje poziom cukru we krwi

Dodatkowo spirulina rekomendowana jest dla osób z cukrzycą i stanami przedcukrzycowymi. Zawarte w niej składniki powodują stabilizację poziomu cukru we krwi oraz hamowanie wolnych rodników, które negatywnie wpływają na trzustkę.

Stosowanie spiruliny zalecane jest zarówno w przypadku cukrzycy typu 1, jak i cukrzycy typu 2.

Wspomaga detoks organizmu

Po spirulinę warto sięgnąć również wtedy, gdy chce się przeprowadzić detoks organizmu.

Stosowanie tej algi pomaga w oczyszczeniu ciała ze zbędnych produktów przemiany materii oraz metali ciężkich. Wspomaga ona również metabolizm, dzięki czemu wspiera prawidłowe trawienie.