Co należy wiedzieć o młynku do zlewu?

Młynek większości osobom kojarzy się z młynkiem do kawy, czy też z młynkiem do pieprzu. W profesjonalnych kuchniach montuje się jednak specjalny młynek do zlewu. Cóż to za rozwiązanie? Czemu służy? Rzeczywiście jest to bardzo popularne rozwiązanie, któremu warto się nieco bliżej przyjrzeć.

Czym jest młynek do zlewu?

Młynek do zlewu to bardzo praktyczny gadżet. Bez dwóch zdań pomaga on w:

  • utrzymaniu czystości,
  • segregacji odpadów gospodarczych.

Młynek do zlewu będzie się idealnie sprawdzał, gdy zostanie właściwie dobrany. Na jakie młynki do zlewu warto stawiać? Na rynku można znaleźć zarówno proste, jak i klasyczne młynki do zlewu, ale można także pokusić się o taki, który jest znacznie bardziej zaawansowany. Młynki do zlewu, które można znaleźć w ofercie wielu producentów, przede wszystkim różnią się samym rodzajem włącznika. Można wybrać rozdrabniacz bezprzewodowy, który się uruchamia pilotem. Do wyboru jest także młynek do zlewu korkowy, a więc magnetyczny. Takowy model działa jedynie w sytuacji, gdy wlot młynka jest zatkany korkiem. Ostatnim rodzajem młynków do zlewu są młynki pneumatyczne. Uruchamiane są one przy pomocy sprężonego powietrza.

Jakimi zaletami może się pochwalić młynek do zlewu?

Młynki do zlewu tak naprawdę nie ograniczają się jedynie do mielenia żywności. Wręcz idealnie sobie radzą z innego rodzaju pozostałościami, które powodują niejednokrotnie zatkany zlew. Można rozdrobnić spokojnie skórki owoców, skórki warzyw, fusy z kawy, skorupki z jajek, a także wszelkie rodzaju pozostałości z obu. Dzięki młynkowi do zlewu do kosza trafiają jedynie suche śmieci. Nie ma w nim resztek jedzenia. Koniec z odpadami organicznymi, które zalegając w śmietnikach, wytwarzają niemiły zapach.

W restauracjach jednak tych śmieci jest dużo, a więc szczególnie warto w nich takowy młynek do zlewu zamontować. Młynki do zlewów można kupić w hurtowniach, które specjalizują się w praktycznych rozwiązaniach do kuchni. Rzeczywiście takie funkcjonalne i praktyczne rozwiązania są warte każdej ceny. Nie tylko można przekonać się na własnej skórze o powyższych zaletach, ale także praca na kuchni w restauracji będzie znacznie przyjemniejsza, a także o wiele prostsza. Trzeba przyznać, że właśnie na to większość osób liczy.

Dzięki młynkom do zlewu nie dochodzi do zatykania się zlewu. Nie ma nic gorszego w kuchni niż właśnie zapchany zlew. Potrafi on totalnie „rozłożyć na łopatki” wszelkie zaplanowane prace. Może to skutkować sporym opóźnieniem, na które w profesjonalnych restauracjach nie ma miejsca.