Foremki do lodów – pyszne i zdrowe, domowe lody

Foremki do samodzielnego przygotowywania domowych lodów są ostatnio bardzo popularnym gadżetem, który można spotkać w prawie każdej kuchni. Są one niezwykle kolorowe i bardzo odporne zarówno na wysokie jak i niskie temperatury.

Kolorowe foremki do lodów – fantastyczny sposób na domowe desery

Samodzielne przygotowanie smacznych lodów domowej roboty wcale nie jest ani trudne, ani czasochłonne. Takie desery będą znacznie zdrowsze od tych zakupionych w sklepach spożywczych, ponieważ pozbawione będą wszelkiej chemii, barwników oraz konserwantów. Takie przydatne foremki do lodów można kupić w większości sklepów stacjonarnych, gdzie prowadzona jest sprzedaż akcesoriów do gotowania i pieczenia, a także na portalach aukcyjnych i w sklepach internetowych. Należy jednak wybierać te modele, które wykonane są z trwałego i odpornego silikonu, ponieważ nie będą one pękać w zamrażalniku pod wpływem zbyt niskiej temperatury.

Rodzaje foremek do lodów

Bardzo popularne są foremki do lodów na patyku, które można zakupić w bardzo wielu wzorach, kolorach i kształtach. Od tradycyjnych, poprzez lodowe rożki, tabliczki czekolady, serca czy owoce, a nawet ulubione postaci z dziecięcych bajek. Przygotowując lody dla dzieci o tak fantazyjnych formach można być pewnym, że znikną w kilka chwil. Na szczęście jednorazowo można bez problemu przygotować od 4 do 6 sztuk, w zależności od zakupionej formy.

Nowoczesne foremki z odpowiednim pojemnikiem na polewę przypadną do gustu największym łasuchom. Taka foremka pozwoli zrobić lody oblane czekoladą i posypane orzechami lub kolorowymi cukierkami. Wystarczy rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej i zanurzyć w niej loda.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *