Garnki Gerlach – skąd wzięła się ich popularność?

Garnki Gerlach od lat uznawane są jako jedne z najlepszych. Dużym ich atutem jest też cena. Nie są tak drogie, jak niektóre z markowych garnków, wiele osób zaś twierdzi, że są o wiele lepsze od tych, za które trzeba zapłacić krocie. Zakup zestawu garnków Gerlach jest więc niewątpliwie bardzo dobrym pomysłem. Jednak w niektórych sytuacjach lepiej postawić na pojedyncze sztuki. Jak wybrać garnki Gerlach? 

Garnki, które już posiadamy warto przejrzeć

W naszej kuchni bez wątpienia są już jakieś garnki. Warto je przejrzeć i zastanowić się, czy wszystkie są w dobrym stanie, czy też niektóre warto wymienić na lepsze. Jeśli wśród nich są garnki do wyrzucenia, po prostu dobrze je wyrzucić i w to miejsce kupić jeden z zestawów garnków Gerlach. Jak wybrać odpowiedni zestaw garnków Gerlach? Istotne jest przede wszystkim co dany zestaw zawiera, nie wszystkie bowiem zawierają tyle samo elementów. Jeśli po porządkach w kuchni garnków pozostało niewiele, wskazany jest zakup dużego zestawu. Jeśli pozostało ich jeszcze sporo, lepszy jest mały zestaw garnków Gerlach lub dokupienie pojedynczych, których akurat nie mamy. Kupowanie zestawu, w którym są garnki nam niepotrzebne to oczywiście krok bez sensu. Warto więc zapoznać się z ofertą zestawów, zwracając uwagę na to, jakie garnki w nich są i wybierać rozsądnie. 

Garnki aluminiowe czy stalowe? 

Firma Gerlach oferuje garnki z wysokiej jakości stali nierdzewnej i garnki aluminiowe, które oczywiście pokrywane są ozdobną powłoką z zewnętrznej strony. W środku zaś powłoką, która zapobiega przywieraniu potraw do powierzchni garnka. Pytanie, które nasuwa się samo jest oczywiste. Jakie są lepszym wyborem? Stalowe są dużo mocniejsze, ale i cięższe. Ich podwójne dno zaś sprawia, że długo utrzymują daną temperaturę. Aluminiowe zaś dużo szybciej się nagrzewają, ale i stygną. Bardziej energooszczędne są więc aluminiowe, trwalsze zaś stalowe. Wybierając, trzeba więc się zastanowić jakie będą w naszej sytuacji bardziej przydatne.

Użytkując te garnki warto robić wszystko, by zachować je w dobrym stanie. Unikanie przypalania potraw, odpowiednie mycie garnków i przechowywanie, to coś, co powinno wystarczyć, by nawet po wielu latach użytkowania garnki wciąż wyglądały doskonale i nadal spełniały swoją rolę.