Herbata Earl Grey

Niewielu wie, że herbata to nic innego jak napar z liści i pąków rośliny o takiej samej nazwie. Jest to zioło z grupy kamelia. To jeden z najpopularniejszych naparów na świecie, który ma wiele odmian.

Historia angielskiej herbaty.

Nazwa popularnej na całym świecie herbaty pochodzi od słowa Earl, które oznacza człowieka zamożnego i Grey – od urzędującego w latach 1830 – 1834 premiera Wielkiej Brytanii. Według panującej legendy Charles Grey miał otrzymać w formie podarunku czarną herbatę z dodatkiem olejku bergamotowego w ramach podziękowania za uratowanie syna chińskiego urzędnika przez brytyjskich żołnierzy. Druga legenda głoszona po dziś dzień jest mówi, że herbatę otrzymał Charles Grey od indyjskiego maharadży za uratowanie sługi przed tygrysem przez żołnierzy brytyjskich.

Właściwości czarnej herbaty Earl Grey

Mało kto wie, że popularna angielska herbata ma wiele właściwości zdrowotnych. W przeciwieństwie do kawy świetnie nawadnia organizm i pomaga utrzymać równowagę płynów w organizmie. Dzięki zawartości bergamotki pomaga ona również w stanach podgorączkowych oraz w czasie przeziębienia. Według badań naukowców Earl Grey posiada właściwości chroniące przed cukrzycą i wspomaga pracę serca. Bergamotka zawarta w herbacie pomaga również w czasie utraty wagi, a przeciwutleniacze wykazują działania przeciw nowotworowe.

Herbatę Earl Grey można kupić zarówno w opakowaniu jak i na wagę np. na www.krainaherbaty.pl. Jest to szczególnie przydatna opcja, gdyż niejednokrotnie można zauważyć, że koszt kupienia herbaty w opakowaniu przewyższa cenę kupionej na wagę.