Kłopot z kupnem baterii kuchennej

Kupno baterii kuchennej to czynność, podczas której ludzie często mają kłopoty (i to całkiem spore). Czy są to kłopoty, których można uniknąć?

Różne sytuacje

Oczywiście mowa o czymś, co może generować przeróżne sytuacje. Co za tym idzie, trudno mówić o poradniku, który pomoże uniknąć pomyłek.

Niemniej jednak chodzi o sprawę, przy której warto się zatrzymać. W końcu nowa bateria kuchenna to często jeden z ostatnich etapów podczas gromadzenia wyposażenia kuchni.

Co się może zdarzyć?

Jeżeli trwa remont, dobrze zastanowić się nad tym, jak to wszystko będzie wyglądać po zakończeniu prac. Ważne jest choćby zastanowienie się nad tym, jak będzie wyglądać poprowadzenie instalacji wodnej w ścianach. Kiedy szuka się baterii kuchennej, należy pamiętać o tym, że do wyboru jest typ naścienny i sztorcowy. Co więcej, wybór powinien zależeć od sposobu poprowadzenia rur i rodzaju przyłącza.

Trzeba także pamiętać o liczbie dźwigni i tego, na jaki rodzaj się zdecydowano. Przy klasycznych modelach sprawa jest dość prosta, bo są dwie możliwości – jedna lub dwie dźwignie. Pojedynczy uchwyt to wygoda obsługi, łatwość w utrzymaniu czystości i nowoczesność. Gdy można skorzystać z dwóch uchwytów, główną zaletą jest wygląd typu retro.

Jakie wymiary powinna mieć bateria?

Określenie wymiarów baterii kuchennej (zobacz i kup tutaj) może wydawać się zadaniem banalnym, ale łatwo nie jest. Co więcej, podanie konkretnych wymiarów jest niemożliwe. Ma to związek, z tym że dużo zależy od ułożenia pomieszczenia i wymiarów zlewozmywaka. Można wręcz powiedzieć, że wybór kranu do kuchni powinien iść w parze z wyborem zlewozmywaka. Nie sposób też nie wspomnieć o kącie nachylenia wylewki. Jeżeli wylewka ustawiona jest pod skosem, można uniknąć rozchlapywania się wody. Z drugiej strony jest to rozwiązanie, w przypadku którego trudniej myć naczynia i nalewać do nich wodę.

Jeśli coś wzbudza wątpliwości, warto poradzić się kogoś zaufanego. Baterii kuchennych nie brakuje – trzeba tylko znaleźć coś, co będzie adekwatne do danych okoliczności.