Łatwa sałatka w dwadzieścia minut

Wiosna i lato to przede wszystkim sezon na grilla. Na takie przyjęcie w ogrodzie, warto również przygotować pyszną sałatkę, którą każdy będzie zachwycony. Wiele sałatek cechuje się przede wszystkim tym, że są one bardzo łatwe do przygotowania.

Pyszny smak warstwowej sałatki

Gyros w formie sałatki, bardzo chętnie podawany jest na różnego rodzaju przyjęciach. Taka sałatka najczęściej wykonywana jest w sposób warstwowy, ponieważ wtedy prezentuje się naprawdę estetycznie w szklanej, przezroczystej salaterce. Wiele osób wybiera właśnie tą sałatkę, ponieważ jest ona przede wszystkim bardzo szybka do zrobienia. Wystarczy dwadzieścia lub trzydzieści minut, aby cieszyć się z pysznej sałatki. Taka potrawa z całą pewnością od wielu lat gości na stołach w rodzinnych domach. Dzieje się tak, ponieważ uwielbiają ją nie tylko dorośli, ale również i dzieci. To danie będzie również mile widziane na sylwestrowym lub świątecznym stole. Jej popularność wzrasta z roku na rok coraz będzie. Wiele osób eksperymentuje z przepisami i dodaje swoje składniki, dzięki czemu smak sałatki jest jeszcze lepszy.

Przyjęcie domowe

Bardzo często można spotkać taką sałatkę podczas przyjęcia domowego. Ludzie sięgają po nią, bo ona zawsze wychodzi, a jej czas przygotowania jest krótki. Do sałatki będziemy potrzebować przede wszystkim fileta z piersi kurczaka i dużo warzyw. Pierś z kurczaka wystarczy podgrzać na patelni z przyprawą do gyrosa, aby cieszyć się fantastycznym połączeniem. Sałatkę zazwyczaj układamy warstwowo, więc nie trzeba jej mieszać. Sos do tej potrawy jest również bardzo szybki do przygotowania. Wystarczy połączyć ze sobą majonez z odrobiną śmietany i ketchupu. Do smaku można również dodać czosnek, pieprz i sól. To od nas zależy jaki smak będzie miała nasza sałatka, wszystko zależy od tego ile przypraw dodamy.

Sałatka gyros pojawia się bardzo często na stołach w rodzinnych domach. Jej popularność z roku na rok coraz bardziej wzrasta. Każdy uwielbia tą sałatkę, ponieważ jest naprawdę pyszna.