Sposób na idealne hamburgery

Hamburgery są daniem kuchni amerykańskiej, które wręcz podbiło serca Polaków. Niestety w wielu przypadkach trudno jest nam zrobić idealne hamburgery – zarówno z uwagi na smak, jak i wygląd.

Zestaw do hamburgerów

Najwięcej problemów sprawia zazwyczaj przyprawienie mięsa oraz właściwe go uformowanie. Na szczęście są na to sprawdzone sposoby , dzięki którym bez trudu można zrobić pysznego hamburgera nie tylko w klasycznej odsłonie.

Jakie mięso?

To, jakie mięso wybierzemy, zależy w dużej mierze od tego, jakiego hamburgera chcemy zrobić. W przypadku tradycyjnego hamburgera najlepiej sprawdzi się czyste, wolne od żyłek mięso wołowe. Z kolei w rybnym najlepiej zdecydowanie sprawdza się łosoś. Hamburgery wegetariańskie można zrobić m.in. z soi, soczewicy czy ciecierzycy.

Idealny kształt

Niezależnie od tego, co wybierzemy, mięso czy składniki roślinne powinny być przemielone. Następnie formujemy je w lekko spłaszczone kule i smażymy. Aby uformować idealne kształty sprawdzi się zestaw do hamburgerów – pozwoli na stworzenie zarówno większych, jak i mniejszych placków mięsnych czy warzywnych, które łatwo potem obsmażyć.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *