Ręczny czy elektryczny młynek do pieprzu?

W dzisiejszych czasach do dyspozycji są nie tylko ręczne, ale również elektryczne młynki do pieprzu, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Poznając największe zalety i wady poszczególnych rozwiązań, zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. 

Jakie zalety i wady mają ręczne młynki?

Ręczny młynek do przypraw prezentuje się naprawdę bardzo okazale, dlatego też oprócz funkcji praktycznych, może okazać się również wspaniałą dekoracją kuchni. Godne polecenia są nie tylko nowoczesne młynki, ale również te w stylu retro, które w ostatnim czasie biją rekordy sprzedaży. Największą zaletą ręcznych akcesoriów kuchennych jest jednak to, że pozwalają one dokładnie mielić sól i pieprz. Dzięki wolnemu mieleniu przyprawy są w stanie zachować swój niesamowity smak i aromat. Do największych zalet należy zaliczyć również przystępną cenę. Wadą ręcznego młynka do pieprzu jest oczywiście to, że wymaga on użycia siły. Niektóre modele nie oferują także regulacji grubości mielenia.

Jakie zalety i wady ma elektryczny młynek?

Elektryczny młynek do pieprzu mieli szybko i precyzyjnie, dlatego też coraz więcej gospodyń domowych decyduje się na jego zakup. Z praktycznego punktu widzenia niemal wszystkie model posiadają możliwość regulacji grubości mielenia. Największą wadą elektrycznych młynków jest dość wysoka cena oraz to, że pasują one wyłącznie do nowoczesnych kuchni. Pamiętać należy również i o tym, że większość modeli zasilanych jest na baterie, które potrafią wyczerpać się w najmniej spodziewanym momencie.