Szafa chłodnicza — profesjonalne przechowywanie żywności

Szafa chłodnicza to produkt profesjonalny, który zarówno wielkością, jak i mocą silnika jest znacznie większy i wydajniejszy niż ten, który mamy w domu w naszej kuchni. Na co zwrócić uwagę kupując nową szafę chłodniczą, aby produkty w niej przechowywane były zawsze świeże i zdrowe?

Szafa chłodnicza dostosowana do potrzeb

Lodówka przemysłowa przechowuje żywność do momentu jej zapełnienia lub dostarczenia żywności do klienta. Jest to urządzenie często większe i wydajniejsze niż zwykła domowa lodówka. Chłodziarki przemysłowe są przystosowane do wielokrotnego otwierania i zamykania w ciągu dnia – tak jak np. w ruchliwej kuchni komercyjnej. Szafa chłodnicza pozwala na:

  • Właściwe przechowywanie

Dobre i higieniczne przechowywanie produktów spożywczych zgodnych z przepisami dotyczącymi żywności w odpowiednich temperaturach.

  • Ma dużą pojemność

Jest łatwa w utrzymaniu czystości, pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni i możliwość kilku konfiguracji dostosowanych do wielu potrzeb.

  • Jest energooszczędna i trwała

Możliwość wyboru lodówek przemysłowych do poziomu A oraz długiej żywotności i dobrej klasy klimatycznej.

Profesjonalnie przechowana żywność

szafa chłodnicza

Szafy chłodnicze z https://www.gastropuls.pl/szafy-chlodnicze są dostępne w wielu różnych kombinacjach, rozmiarach i poziomach energetycznych. Należy wziąć pod uwagę nie tylko pojemność lodówki, ale wydajność silnika, wielkość drzwi, a także, w jakim pomieszczeniu szafa chłodnicza ma się znajdować. 

Istnieje wiele typów i marek szaf chłodniczych, przed zakupem nowej warto więc znać odpowiedzi na poniższe pytania:

Jakie jest przeznaczenie szafy chłodniczej?

Najważniejszym pytaniem jest, czy lodówka ma służyć do przechowywania napojów, czy jedzenia.

  • Lodówka na napoje

Chłodziarki przemysłowe na butelki i puszki są nazywane lodówkami wystawowymi, ponieważ mają szklane drzwi. Stoją w sklepach, restauracjach, lokalach z daniami na wynos, w urzędach i instytucjach publicznych. Są dostępne w wielu rozmiarach – od mini lodówek z wyświetlaczem po podwójne lodówki o pojemności ponad 700 litrów.

  • Szafa chłodnicza do przechowywania jedzenia

Chłodziarki przemysłowe do żywności posiadają solidne drzwi, które dobrze izolują, dzięki czemu są bardziej energooszczędne niż lodówki na napoje. 

Szczególne parametry szaf chłodniczych

Na niektóre wskaźniki należy zwrócić dodatkową uwagę. Jest to między innymi hałas, jaki wytwarza lodówka. Pracująca lodówki szumi, ale różnica dźwięku nawet pomiędzy podobnymi modelami może być duża. Korzystając z szafy przemysłowej w biurze, bibliotece czy w salach konferencyjnych należy wybrać urządzenie o maksymalnej głośności 45 decybeli. Dla porównania — lodówki do użytku prywatnego mają około 38 do 40 decybeli.

Może istnieć duża różnica w zużyciu energii przez dwie szafy chłodnicze tej samej wielkości. Przed zakupem warto sprawdzić, ile prądu pobiera produkt.