Tanie ciasto

Pewnie nieraz zastanawiałeś się jak wykonać ciasto, które będzie tanie, smaczne i zadowoli każdego domownika. Najpierw warto zadać sobie pytanie czy takie ciasto istnieje? Oczywiście, że tak! Rynek cukierniczy aż pęka od super prostych i tanich przepisów. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Najpopularniejszym ciastem z tej niższej półki cenowej jeśli chodzi o koszty jest wszechstronnie uwielbiana taka klasyczna szarlotka. Prawda, że także ty kochasz ten jabłkowy smak? Nic dziwnego, bowiem chyba nie istnieje osoba, która nie lubiłaby jabłek. Ten prosty owoc może być wykorzystany na wiele sposobów, w tym i na słodki i w piekarniku. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka kilogramów ulubionej odmiany jabłek, a następnie je zetrzeć na tarce o grubych oczach lub zmielić blenderem. W tym temacie panuje pełna dowolność! Co kto lubi, ja osobiście preferuję starte o grubych oczkach, owocowe papki nie są dla mnie.

Kolejnym krokiem jest udekorowanie startych lub mielonych jabłek pysznym, aromatycznym cynamonem. Gwarantuję, że nie ma lepszego połączenia od połączenia jabłek z cynamonem. Palce lizać! Dodatkowo można dodać cukier waniliowy lub zwykły. Czy go dodamy zależy przede wszystkim od tego, jakiego rodzaju jabłek użyjemy do przygotowania szarlotki. Kwaśne odmiany nadają się mniej, ale jeśli tylko taka była do kupienia w sklepie, z pewnością można uratować kwaśny smak dodaniem odrobiny ulubionego cukru. Proste, prawda?

Tak niewiele wystarczy, by tanim kosztem cieszyć się smacznym, prostym i słodkim deserem. Już dzisiaj poszukaj idealnego przepisu na szarlotkę i wykonaj ją dla swoich najbliższych. Uśmiechnięte twarze i najedzone żołądki gwarantowane. Gwarantuję również, że duża blaszka takiego ciasta zniknie w mgnieniu oka! Nic w tym dziwnego i to nie powód do smutku. Tanim kosztem można przygotować kolejną taką blaszkę!

Niedzielna kawa przy szarlotce to jest to! Nie czekaj, stań się posiadaczem kawałka pachnącego ciasta już dziś i poczuj niebo w gębie. Proste ciasto jest na wyciągnięcie twoich rąk!