Zakup lampy owadobójczej

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się lampa owadobójcza. Gdy w sezonie zawodzą naturalne sposoby na odstraszanie owadów, to idealnie sprawdza się lampa UV. Podczas zakupu trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że zasada działania lampy UV jest niezwykle prosta. Za pomocą emitowanego światła UV urządzenie zwabia insekty. Po drodze do tego światła owad trafia na kratkę, która jest podłączona do prądu. W ten sposób owad kończy swój żywot, a następnie spada do tacki zlokalizowanej na dole lampy.

Czym jest lampa owadobójcza?

Należy pamiętać, że tackę trzeba raz na jakiś czas opróżniać. Lampy na owady lepowe także można znaleźć w sklepach. Lampy owadobójcze lepowe działają na podobnej zasadzie, ale zamiast kratki stosowane są wkłady lepowe. Lampy owadobójcze wiatrakowe to zdecydowanie najnowocześniejsze rozwiązanie. Zwabione insekty są do środka zasysane przez mały wiatraczek. Należy pamiętać, że lampa owadobójcza jest całkowicie bezpieczna dla człowieka. Emitowane jest światło UV-A o promieniowaniu dopuszczalnym. Dawka takiego promieniowania nie jest groźna dla człowieka. Sporo lamp UV na owady posiada też specjalną obudowę, która może dodatkowo ograniczyć promieniowanie. Nie trzeba kupować dodatkowych środków na owady, gdy stosuje się lampę owadobójczą. Warto pamiętać, że niektóre środki dostępne na rynku mogą być niebezpieczne dla kobiet w ciąży oraz najmłodszych. Lampa UV na owady to świetny sposób, żeby pozbyć się uciążliwych insektów latających z domu. W tym miejscu można wymienić muchy, ćmy oraz komary.

Zalety lampy owadobójczej

Trzeba podkreślić, że lampa owadobójcza zajmuje niewiele miejsca i cechuje się bardzo wysoką skutecznością. Niski koszt eksploatacji jest dużą zaletą lamp owadobójczych. Ten sposób walki z insektami jest całkowicie bezpieczny dla człowieka. Nie ma też negatywnego wpływu na środowisko naturalne w przeciwieństwie do chemicznych środków owadobójczych. Bardzo estetyczny jest również sam design lampy owadobójczej. Stosowane są różne formy obudowy, które nawiązują do różnych stylów aranżacji wnętrz. Z reguły lampy na komary oraz muchy montuje się na ścianach lub suficie. Pod względem wizualnym przypominają tradycyjne lampy naftowe lub odświeżacze powietrza. W sprzedaży można znaleźć też specjalne owadobójcze wtyczki do elektrycznych kontaktów. W ten sposób można zabezpieczyć niewielkie pomieszczenia. Od danego modelu uzależnione są ceny lamp owadobójczych. Znaczna jest rozpiętość cenowa. Wymianę świetlówek UV-A raz w roku zaleca się przy każdej lampie owadobójczej.