Zamiast słodkich napojów do posiłku biała herbata

Wszyscy znają zieloną herbatę, która kojarzona jest z doskonałymi właściwościami prozdrowotnym, jednak jak się okazuje, zdecydowanie lepiej jest pić herbatę białą. Biała herbata pod względem działania prozdrowotnego zdecydowanie przewyższa wszystkie inne rodzaje herbat, ponieważ zawiera dużo większe ilości przeciwutleniaczy.

Dlaczego przeciwutleniacze są ważne?

Ogromne znaczenie w medycynie i kosmetologii przypisuje się związkom zwanym przeciwutleniaczami, a to wszystko ze względu na fakt, że cząsteczki te, wykazują zdolność neutralizowania niekorzystnego działania tzw. wolnych rodników, które wpływają m.in. proces przyspieszonego starzenia się skóry. Co więcej, biała herbata to odmiana, która zawiera praktycznie znikome ilości kofeiny, a zamiast tego, jest bardzo bogatym źródłem m.in. fluoru.

Wpływ białej herbaty na zdrowie

Biała herbata wykazuje działanie pobudzające, przez co też bardzo korzystnie wpływa na koncentrację i pracę naszego mózgu. Przypisuje się jej również zdolności nawadniające organizm oraz wspomagające obronę przed promieniami ultrafioletowymi. Ponadto, biała herbata od www.KrainaHerbaty.pl działa także antybakteryjnie i antywirusowo. Badania wykazały, że picie białej herbaty wspomaga walkę z zapaleniem płuc, a także może nas chronić przed próchnicą. Szczególnie zalecana jest do picia tym osobom, które mają problemy z przemianą materii lub tym, które się odchudzają. Warto pić białą herbatę w przypadku wystąpienia osteoporozy czy zapalenia stawów lub złamań kości, ponieważ świetnie poprawia ich gęstość.