Jaki jest sekret dobrej zupy gulaszowej?

Zupa gulaszowa, z różnych względów ma wielu wiernych wielbicieli. Doskonale zrobiona i przyprawiona jest smakowita i rozgrzewająca. Mięso, papryka i ziemniaki to jej podstawa, choć sekret prawdziwego smaku takiej zupy tkwi przede wszystkim w zastosowaniu  jednej przyprawy – wędzonej papryki. 

Wędzona papryka – sekretna przyprawa idealnej zupy gulaszowej 

Idealne skomponowanie składników do zupy gulaszowej może się okazać niewystarczające, jeśli zupa nie zostanie odpowiednio przyprawiona (taka zasada dotyczy nie tylko gulaszowej, ale i wszystkich innych zup). W przypadku zup gulaszowych najważniejszą przyprawą, nadającą im smaku i jakże charakterystycznego aromatu jest wędzona papryka. Warto także połączyć ją z papryką suszoną, zarówno ostrzejszą jak i łagodniejszą. W tym przypadku możliwości są dwie – można zakupić świeżą paprykę wędzoną lub skorzystać z tej suszonej (dostępnej w niemal każdym większym markecie na dziale z przyprawami). Wędzona papryka w każdej postaci sprawia, że przygotowywana potrawa nabiera lekko dymnego smaku i aromatu, kojarzącego się w dużej mierze z potrawami z prawdziwej węgierskiej kuchni. 

Idealna zupa gulaszowa – co warto w niej umieścić? 

Podstawa zupy gulaszowej to oczywiście mięso (najlepiej sprawdzi się w tym przypadku łopatka wieprzowa), świeże pomidory (opcjonalnie pomidory w puszce), cebula, czosnek, papryka oraz ziemniaki. Ważne są także przyprawy. Poza wspomnianą wcześniej papryką do zupy należy dodać ziele angielskie, sól, liść laurowy i pieprz (wedle uznania).