Zamiast słodkich napojów zielona herbata

Zielona herbata jest jednym z najzdrowszych napojów. Jest uważana za napój przeciwko starzeniu. Prawdopodobnie większość osób słyszało o korzyściach zdrowotnych płynących z picia zielonej herbaty, która wypełniona jest antyoksydantami i składnikami odżywczymi, idealnymi dla ciała i umysłu.

Korzyści z picia zielonej herbaty

Utrata wagi. Zielona herbata zwiększa metabolizm. Polifenol występujący w zielonej herbacie działa w celu zintensyfikowania spalania tłuszczu i szybkości, z jaką organizm spala kalorie. Zielona herbata najwyraźniej pomaga regulować poziom glukozy, spowalniając wzrost poziomu cukru we krwi po jedzeniu. Może to zapobiec dużym skokom insuliny i pomóc w walce z cukrzycą. Choroby serca. Naukowcy sądzą, że zielona herbata działa na naczynia krwionośne, pomagając im lepiej znosić zmiany ciśnienia krwi.

Może również chronić przed tworzeniem się zakrzepów, które są główną przyczyną zawałów serca. Zielona herbata może również zmniejszyć ryzyko raka przełyku, ale powszechnie uważa się, że ogólnie zabija ona komórki nowotworowe bez uszkadzania zdrowej tkanki wokół nich. Picie jej zmniejsza poziom złego cholesterolu we krwi. Mówi się, że opóźnia pogorszenie spowodowane przez chorobę Alzheimera i Parkinsona. Badania przeprowadzone na myszach wykazały, że zielona herbata chroni komórki mózgowe przed śmiercią i przywraca uszkodzone komórki mózgowe. Uważa się, że regularne spożywanie zielonej herbaty zmniejsza również ryzyko nadciśnienia.

Nietrudno znaleźć sklep z zieloną herbatą (sprawdź www.krainaherbaty.pl), a korzyści płynące z jej stosowania znacznie przekraczają te wymienione powyżej.